SAP ERP – Kurumsal Kaynak Planlaması

Global alanda rekabetin artması ile isletmeler, is süreçlerini daha verimli yönetmek, saglıklı analizler ve öngörüler yapmak, büyüyen ihtiyaçlarını karsılamak için Kurumsal Kaynak Planlamasına ihtiyaç duymaktadırlar. SAP ERP aynı ürünü daha az maliyet ile üretebilmek, ihtiyaç planlaması yapabilmek, dogru veriye anlık ve hızlı ulasabilmek, verilen terminlere uyabilmek, nakit akısını ve tedarik zincirini yönetebilmek, is süreçlerini dijital ortamda takip edebilmek için gerekli olan sistemi sektöre özel deneyimlerle saglar.

  SAP POS Data Management

Günümüzde, ürün çesitliligi göz önüne alındıgında, tüketicilerin talep dalgalanmalarına gün hatta saatler içerisinde cevap verme ihtiyacı dogmaktadır. Özellikle parakende sektöründe satıs ekiplerinin dogru, güncel ve hızlı veriye erisebilmesi gerekmektedir. SAP POS DM ( Point of Sale Data Management ) size bu yönetim ve yetki becerisini kusursuz sunmaktadır. SAP POS DM yazılımı ile magazalardan gelen veriler ile karar yönetimini güçlendirebilir ve bunları kurum içerisinde kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

  SAP Business Intelligence – Is Zekası Çözümleri

Dogru karar vermenin ilk sartı dogru verilerle yola çıkmaktır. Is Zekası Çözümleri; isletmelerin hedeflerine odaklı stratejilerinin temel tası olan ve daha hızlı karar almaları için gereken veri toplama, depolama, analiz, kolay erisim, planlama ve strateji belirleme asamalarını olanaklı kılan uygulamaların ve teknolojilerin bütünüdür.

  SAP Business Objects – Is Analitikleri Çözümleri

SAP Business Objects is zekası çözümleri ile kurumsal yapınızı günümüz zorlu kosullarında kuvvetlendirip, verilerinizi stratejiniz dogrultusunda bilgiye yani güce çevirebilirsiniz. SAP BOBJ sayesinde farklı veri kaynaklarına kolayca baglanıp hem operasyonel hem de ad-hoc raporlar yapabileceginiz gibi üst seviye yönetim raporlamaları için güvenilir, esnek ve kolay yönetilir bir platform saglayabilirsiniz.

  SAP NW BW – SAP Netweaver Veri Ambarı

Sap BI ( Business Information Warehouse) uygulamaları ile SAP içi islemlerin yanı sıra SAP dısı sistemlerden de veri çekip, depolayıp, analiz ederek ve ilgili raporları olusturarak yönetim karar asamasına destek olabilirsiniz. Oracle, MS SQL Server, IBM DB2, flat dosyalar, XML dosyaları gibi birçok veri tabanı sistemi ile çalısabilir.

  SAP HANA – High Performance Analitic Appliance

SAP HANA Bellek içi veri tabanını kullanarak hızlandırılmıs analiz ve hesaplamalar yapabilen bir sistemdir. Kaynak sistemdeki veriler HANA veri tabanına aktarılır. HANA modelleme araçları ve hesaplama yönetimleri kullanılarak gerekli is mantıgı olusturulur. Bu teknoloji çok yüksek miktarda verinin anlık ve hızlı olarak analizini mümkün kılmaktadır.

  SAP PI / PO – Process Integration

/ Process Orchestration Entegrasyon ve uygulama platformu SAP NetWeaver'in katmanlarının en önemlisi olarak nitelendirilen SAP Process Integration (PI), homojen ve heterojen sistem aglarında ( SAP/SAP, SAP/non- SAP ) sistemlerin birbirleriyle iletisimini saglar.

  SAP MII – Üretim Otomasyonu

SAP MII (Manufacturing Integration and Intelligence), üretimden veri toplama, otomatik üretim teyitleri verme, hedef maliyet hesaplama, durus analizleri, OEE hesaplamaları, kapasite kullanımları, verimlilik hesapları, otomatik uyarı ve bildirimler gibi fonksiyonları ile etkin bir üretim yönetimi saglamaktadır.

  SAP BPC – Bütçeleme, Planlama ve Konsolidasyon

BPC, plan verilerinin türetilmesi, dosya ile alınması ve veri giris ekranlarının kullanımı ile versiyonlar halinde bütçe planlaması yapma olanagı saglar. Raporlama amacı ile SAP ve non-SAP sistemlerden fiili verileri bütçe formatında derler. BPC'de , Excel ,Web, PowerPoint ve Word araçları ile veri giris ekranları ve raporlar tasarlanabilmektedir.

BPC ile veriler merkezilestirilerek konsolide karlılık, nakit akım gibi raporlar hazırlanabilmekte, yasal ve yönetimsel raporlar yerel ve uluslararası muhasebe standartlarına uygun hale getirilebilmektedir.

  SAP Mobile

SAP Mobil uygulama çözümleri ile hemen hemen bütün süreçleri mobil aygıtlar ile yönetmek mümkün hale geliyor. Mobil çözümler ile ihtiyacınız olan bilgiye hızlı ve istediginiz yerde erisebilme hedefleniyor. Özellikle saha satıs, saha destek, yönetim raporları, is takip sistemleri ve onay sistemleri ile esnek, efektif ve kolay bir kullanım olanagı sunuyor.